Nadcházející akce

PechaKucha Night Sokolov vol. 3

Tak moc jsme se těšili, až bude možnost vykřičet „Peča v Sokolově zase bude!“
Zapište si do svých diářů datum 14. srpna! Sejdeme se v prostoru bývalé Městské knihovny na Zámku Sokolov. Už jste viděli tento prostor bez regálů a knih? Nejspíš ne a my vám tu možnost dáme! Co je ale nejhlavnější – do Sokolova se těší deset naprosto hvězdných řečníků z nejrůznějších oborů. Buďte s námi! Rezervace vstupenek ZDE.

Prezentující

Vincent Bodrov

Vincent Bodrov

Malíř, designer a grafik Vincent Bodrov je sokolovským rodákem. Tohoto sympatického vyučeného elektrikářem, ale díky bohu jeho umělecká duše zavála do zcela jiného oboru.
Vincent je důkazem, že volba studijního oboru ještě nerozhoduje o vaší pracovní budoucnosti. Stal se jedním z nejúspěšnějších grafiků a designerů u nás a spolupráci navázal s významnými společnostmi napříč všemi obory. Podílel se na tvorbě hned několika knih a sám o sobě říká, že pro svou práci je stoprocentně nadšený. My jsme zase nadšeni z toho, že máme mezi řečníky právě Vincenta. Pokud by Sokolov měl být na nějakého svého rodáka hrdý, pak je to právě tento báječný umělec!
Přijďte si poslechnout Vincentovo povídání!

Robert Netuka

Robert „TUKAN“ Netuka

Rodáka z Bukovan, kterému nikdo neřekne jinak než TUKAN, známe všichni přesně takto – s mikrofonem v ruce a prezentujícího své vlastní texty v rámci Slam poetry. V tomto specifickém uměleckém žánru sklízí tenhle sympaťák nevídaný úspěch – vicemistr ČR ve Slam poetry 2017 a trojnásobný mistr ČR v duoslamu. Kdo z nás ale ví, co Tukan dělá, když zrovna neslamuje? Robert pracuje v Organizaci pro pomoc uprchlíkům, kde se stará o edukativní a kulturní programy se zaměřením na integraci cizinců a především dětí. A to je nesmírně záslužná věc! Hm.. a co dalšího nám na sebe Tukan během své prezentace prozradí? To se dozvíte jen tehdy, když dorazíte taky! My už se těšíme.

Slávek Král

Slávek Král a Corey

Představujeme vám dalšího řečníka sokolovské PechaKucha Night vol. 3! Je jím cestovatel a také spisovatel Slávek Král. Slávek cestuje už více jak devět let po celém světě a dvakrát objel zeměkouli. Jeho výpravy do nejrůznějších koutů naší planety ale nejsou jen tak ledajaké. Slávek totiž jezdí převážně stopem, a právě proto jsou jeho cesty plné bláznivých i extrémních příběhů. V posledních letech navíc necestuje sám, ale společně se svou parťačkou Corey.
Vydal také knihu „Stopařův průvodce zeměkoulí“, která je plná historek ze Slávkových cest. Nejen o knize nám tento obdivuhodný mladý muž bude vyprávět na Zámku Sokolov
při třetí PechaKucha Night.

Markéta Monsportová

Markéta Monsportová

Markéta je rodačkou z našeho kraje, která natrvalo zahnízdila v Mariánských Lázních. Zajišťovala servis pro tisíce turistů ročně v celém lázeňském trojúhelníku, je zakladatelkou spolku Švihák a stála u vzniku filmového festivalu Marienbad Film Festival. Mimo jiné je to také naše „peča kolegyně“, která právě v Mariánských lázních uspořádala 24 PKN večerů. Před pěti lety kývla na nabídku manažerovat kapelu Zvíře jménem Podzim, která mimo jiné získala dvě hudební ceny Anděl (důkaz přímo na fotografii!). Markéta je zkrátka kulturou nadšený člověk! A čím nás inspiruje v sobotu 14. srpna? Ráda by nám předala svou myšlenku, že nejlepší věci vznikají zdola, člověk by se neměl nechat uspat stojatými vodami a jak sama říká „Všechno je jednou poprvé, kromě věcí, které se nikdy nestanou.“

Jaroslav Holler

Jaroslav Holler

Dalším inspirativním řečníkem sokolovské PechaKucha Night je Jaroslav Holler 🏗
Jaroslav dorazí do prostoru bývalé knihovny na Zámku Sokolov z Plzně a rozhodně nám má co předat! Jeho studia začala v roce 2008 na Fakultě architektury ČVUT v Praze, pokračovala ročním stipendijním programem na Escuela Técnica Superior de Arquitectura de Madrid a završena byla stipendijní program na fakultě architektury Universidad Nacional Autónoma de México.
Už teď říkáme WAAAAAU! 😮
Tento sympatický mladý muž začal poté pracovat v kancelářích ADR, Free Architects, twentyfourseven°, ovšem působil dlouhodobě i v Mexiku. Byl součástí společnosti Helika, např. jako spoluautor projektu 4×4 Světovar. Momentálně je členem týmu Útvaru koncepce a rozvoje Magistrátu města Plzně, kde se věnuje přípravě územně plánovací dokumentace, územně plánovacích podkladů, městských koncepčních dokumentů a městských strategických projektů a kde aktuálně vede úsek veřejného prostoru a ateliér krajiny a životního prostředí. 🌳

Těšíme se na všech deset hvězdných řečníků. Vstupenky za 100 Kč k zakoupení na webu MDK Sokolov nebo v Sokolovském infocentru.