Rubriky
Proběhlé akce

PechaKucha Night vol. 2

PechaKucha Night Sokolov vol. 2 (vol. 2)

PechaKucha Night v Sokolově podruhé – PODRUHÉ!
… a zase nabitě. Tentokrát jsme se sešli v sobotu 25. července na nádvoří zámku Sokolov a Pečou zakončili celodenní Sokolovský FOOD festival 2020 | náhradní termín, který bude probíhal v zámeckém parku.

Prezentující

PechaKucha Night Sokolov | Grafický odpad

Grafický odpad

Filip je grafik. A Filip potkal Filipa, co je taky grafik. A teď mají Filipové společného kamaráda Vénu. A všichni tři zaměřují svou pozornost na lidi, kteří bez vzdělání a zkušeností vytváří – pojďme si to říct naplo – GRAFICKÉ ODPADY.
Na své facebookové stránce mají přes 94 tisíc sledujících fanoušků a denním chlebem jejich příspěvků je poukazování na to, jak by grafické zpracování rozhodně vypadat nemělo. Kluci se ale zároveň snaží přesvědčit začínající podnikatele a firmy, aby vložili svoji značku do rukou právě grafických odborníků. Nad jejich prezentací a ukázkou příspěvků ze skládky grafického odpadu se dozajisté pobavíme a navíc Véna bude mít k dispozici pro nás všechny zdarma svůj skicák se sbírkou těch nejlepších grafických odpadů.

PechaKucha Night Sokolov | Honza Weber

Jan Honza Weber

Jan Weber ač mlád 34 let, na poličce už oprašuje 7 cen mistra světa ve Footbag Freestyle a Freestyle fotbal. Celkově má za sebou více než 250 profesionálních footbagových závodů a nad 5000 freestylových vystoupení. Od roku 2015 má Honza ve spolupráci s Top4Football vlastní online seriál, kde s nejznámějšími fotbalisty zkouší fotbalové produkty. Hosty se stali například i Pavel Nedvěd, Petr Čech nebo Tomáš Rosický. 

V rámci rozvoje Footbagu, Freestyle fotbalu a dalších freestylových sportů pořádal spolu se skupinou Freestyle Union projekt „Freestyle in the neighbourhood“ –  freestylové workshopy pro veřejnost v Praze. Pravidelně spolupracuje také s kulturními centry a DDM, kde se snaží kromě výuky Freestylu a fotbalových dovedností ukázat dětem, jak daleko můžete dojít se svým koníčkem, když ho děláte naplno.

Diana Can Van Nguyen | PechaKucha Night Sokolov

Diana Can Van Nguyen

Třetí ženou v roli řečníka na březnové PechaKucha Night Sokolov je rodačka z Chebu Diana Cam Van Nguyen.
Diana je česko-vietnamská režisérka, výtvarnice a animátorka se specializací na animované dokumenty. Přesto, že je momentálně stále studentkou magisterského programu katedry animované tvorby na FAMU, světlo světa spatřili už dva její filmové snímky.
Krátké filmy Malá (2017) a Spolu sami (2018), ve kterých se věnuje velmi osobním tématům, byly promítnuty na mnoha domácích a zahraničních festivalech, kde získaly hned několik ocenění.
Snímek Spolu sami byl nominovaný na České lvy v sekci studentských filmů a na BAFTA Student Award 2019. Cenu získal také na MFDF Jihlava jako Nejlepší český experimentální dokumentární film roku 2018.
Pyšnit se tento film může i svou mezinárodní premiérou na MFF v Rotterdamu, a také soutěží v Annecy a na BFI London Film Festival.

PechaKucha Night Sokolov | Martin Dědič

Martin Dědič

Možná ne všichni z vás ví, že PechaKucha Night vznikla v Tokiu v hlavách architektů Astrid Kleinové a Marka Dythama, jejichž záměrem bylo vytvořit prostor pro vzájemné setkávání lidí, kteří se jakýmkoli způsobem věnují architektuře. Pojďme si vnést architekturu do druhého sokolovského ročníku PechaKucha Night prostřednictvím Martina Dědiče, vlastníka projekční kanceláře DKPA.

Díky své práci na vysoké škole a studiu doktorátu (ve svém výzkumu se zabývá zpracováním dat ze 3D skenerů a digitální fotogrammetrie) se dostal k velmi zajímavým projektům jako je třeba digitální model kanálu divoké řeky na OH v Tokiu nebo čtyřkolka na Dakar 2020. Martin rovněž spolupracoval se sochařem Michalem Trpákem na dílech jako je Paralelní svět andělů nebo aktuálně probíhající Hlava na vodě či první tištěný dům „prvok“.

David Hájek

Zachraňujete jídlo? My totiž známe jednu partu nadšených lidí, kteří to dělají, a to už přes šest let.
Osmičlenný tým ze Zachraň jídlo, z. s dělá vše možné proto, aby se právě potravinami neplýtvalo. V roce 2013 uspořádali happening Hostina pro tisíc, kde pohostili 1000 lidí obědem ze surovin, které by se jinak nesnědly.
David Hájek je důležitým členem tohoto inspirativního týmu, v němž působí už od úplného začátku. Jak sám říká, jeho maminka i babička ho celé dětství hlídaly, aby jídlo zbytečně nevyhazoval, a jemu to přišlo únavné.
Teď o pár let později v Zachraň jídlo dělá se svými kolegy vlastně to samé. Společně se drží hesla – pojďme sníst, co si koupíme a vypěstujeme. Když nám něco zbyde, dejme to těm, kteří mají hlad.
Davidova práce začínala při komunikaci se zemědělci a produkci happeningů, ale momentálně se věnuje především přednáškám pro veřejnost a školy. Na jeho práci ho baví to, že postupně krok za krokem pomáhá lidem vracet jednoduchá pravidla a polozapomenuté znalosti do každodenního života. A my se zase těšíme, až nám David povypráví víc.
Dozvíme se, proč zelenina v obchodě vypadá podezřele unifikovaně? A inspiruje nás David tipy jak může snížit plýtvání jídlem každý z nás?

PechaKucha Night Sokolov | David Hájek

Ricardo Delfino

Nastražte uši, rozezpívejte hlasivky, nalaďte nástroje! Dalším řečníkem druhé sokolovské PechaKucha Night je totiž hudebník tělem i duší.
Potkat ho můžete za mikrofonem, před objektivem kamery, na festivalu jako pořadatele nebo si přečíst jeho články pro hudební weby.
Ricardo Delfino – muž, jehož možná někteří z nás znají, protože své působení zaměřuje především na Karlovarský kraj. Před šesti lety založil komunitní festival Top RoofTop fest, jehož program má od té doby pod palcem.
Dokáže zkrotit foukací harmoniku i perkuse, nebo napsat pro server Muzikantiakapely články o festivalové produkci. Svůj hudební talent navíc dokazuje posluchačům hned v několika lokálně působících kapelách jako zpěvák. Společně s internetovou televizí MVTV.cz provádí diváky pořady Za Promítačkou a Zkušebny.

PechaKucha Night Sokolov | Anna Beata Háblová

Anna Beata Háblová

Architektka, urbanistka a básnířka. Tím vším je další řečnice druhé sokolovské PechaKucha Night – Anna Beata Háblová. Tato inspirativní žena vystudovala Fakultu architektury ČVUT a jako architektka pracovala v několika českých i zahraničních kancelářích.
Za své architektonické návrhy i teoretické práce získala ceny Young Architect Award 2010, Young Planning Professionals Award 2012 a Juniorstav 2012. Vydala hned několik knižních publikací, ve kterých se věnuje například vývoji obchodních center a jejich roli v životě současné společnosti, či v rámci urbanistické struktury měst. Zazní ale také téma z druhé autorčiny knihy o opomíjených, pomíjivých a míjených místech měst. Věříme, že Anna se v rámci své prezentace dotkne i tématu Slam poetry, kterému se s vášní věnuje.

Michal Rejzek | PechaKucha Night Sokolov

Michal Rejzek

Erotika, akt, sex, nahota. Taky se občas v hloubi duše začervenáte při vyslovení těchto pojmů? Pak právě pro vás by mohl být náš poslední řečník velkou inspirací.
Fotograf Michal Rejzek se totiž svou prací snaží detabuizovat právě témata kolem erotiky. Po své cestě do Austrálie kde pracoval s renomovaným fotografem Andreasem Bommertem se zapojil také do práce s několika hudebními agenturami.
Velký počin přinesl Michal v minulém roce, když se jako spoluautor, nakladatel a editor podílel na vzniku knihy Bohemian Taboo Stories – Kniha o lidech, kteří dělají něco sexy. V jejím obsahu je přiblíženo hned několik příběhů nejrůznějších osobností, které mají neobvyklou profesi či koníček. Všechny ale spojuje jedno – téma erotiky a sexu. Michalova výstava fotografií v roce 2010 v pražském Rock Café byla dokonce majitelem klubu po dvou dnech cenzurována. Autor se toho ale nebojí a nadále otevřeně prezentuje svou práci.

Rubriky
Proběhlé akce

PechaKucha Night vol. 1

První PechaKucha Night v Sokolově je za námi! Děkujeme PechaKucha Night Plzeň, díky nimž jsme mohli tuto báječnou akci uskutečnit a konkrétně jejím zástupcům Kuba Mareš, Kristyna Benetka a Kateřina Minářová za perfektní prezentaci. Dalším mluvčím a zároveň spoluorganizátorem a bezkonkurenčním moderátorem byl všem známý Filip Koryta aka Dr. Filipitch. Za inspiraci a pobavení děkujeme rovněž Jiřímu Zikmundovi ze Zdravé tričko, Petr Vujtech, Denisa Dědičová, Kremace zvířat Vitem, Petra Jirglova, Kancelář architektury města Karlovy Vary a Janě Jechové z Neobal – Bezobalový obchod Cheb.
Už teď se nám v hlavě rýsuje PechaKucha Night Sokolov vol. 2, nové místo, noví mluvčí, takže buďte bdělí a sledujte socky. Rovněž budeme rádi za zpětnou vazbu i případné návrhy na další ročníky.
#zijemepecou #sokolovzijepecou

Prezentující